05.08.2016

ID karty

– Kontaktovat –

K čemu ID karty slouží a jak se vyrábějí?

ID, identifikační plastová kartaIdentifikační karty, které se zkráceně nazývají prostě ID karty, slouží k evidenci osob, respektive jejich přístupu do určitých prostor. Uplatnění najdou v zaměstnání, ale také i ve školách. K tomu, aby mohly plnit svůj účel, na nich slouží uvedené osobní údaje, jméno, ale lze je opatřit také fotografií. Může na nich být i identifikační číslo. Používají se v kombinaci s přístupovými či docházkovými systémy. V tom případě je lze opatřit také čipem (v takové situaci se, zejména tehdy, když je potřeba identifikaci provádět často, používá její bezkontaktní verze), magnetickým páskem nebo čárovým kódem. Budou-li vybaveny jedním z těch prvků, hovoříme někdy také o takzvaných kartách s inteligencí. Už aby přišla také doba, kdy bude karta dostatečně inteligentní na to, aby se sama ozvala v případě, že si prostě ráno pět minut před odchodem do práce nevzpomenete, kde by mohla být.
Možnosti personalizace máme v oblasti ID karet opravdu široké, o svém majiteli jsou toho schopny hodně říci. Ale mohou i sloužit k podtržení image vaší společnosti. Současně se vyznačují vysokou odolností, dlouhou životností a rovněž se nedají tak snadno zneužít. Všechny tyto atributy je předurčily, spolu s praktickými malými rozměry, k mimořádné oblibě. Dnes už je lze navíc pořídit levně, rozhodně nepatří k nákladným metodám.
Výroba těch identifikačních začíná úplně stejně jako u všech ostatních plastových karet. Základem je grafický návrh, který by měl splňovat parametry jako čitelnost, přehlednost atd. V případě umístění fotografie by tato měla být v dostatečném rozlišení. Maketa se následně musí vytisknout, a to na známé PVC. Díky moderním metodám tisku je zaručen její věrný přenos na výsledný materiál. Natištěný motiv je potom chráněn vrstvou fólie. Tím se dá prodloužit trvanlivost a zabránit jeho opotřebení.

KALKULACE OBJEDNÁVKY

Objednejte si kalkulaci ceny přímo teď!
Náš manažer Vám zavolá a odpoví na všechny Vaše dotazy.


Nahrát návrh

Vyberte soubor