05.08.2016

Tisk QR kódů

– Kontaktovat –

Co je to tisk QR kódů?

QR kartaTisk QR kódů se od svého kolegy kódu čárového v podstatě příliš neliší. Má podobu čtverce a obsahovat může velké množství informací (číslice, ale také písmena nebo japonské znaky, mohou jich být tisíce). A pro čtení QR kódu dokonce ani nepotřebujete žádné speciální zařízení. Postačí vám mobilní telefon. A čitelný zůstává i tehdy, pokud je částečně poškozený. Ostatně snadné a rychlé přečtení (dekódování) dalo tomuto kódu také název. Zkratka QR pochází z anglických slov „quick response”, tedy v překladu „rychlá odpověď”.
Jejich vytváření nepodléhá žádnému omezení. Kdokoli může získat vlastní kód nesoucí libovolnou informaci. Platí, že čím složitější informace bude, tím komplikovanější bude i výsledný obrázek. Což zvyšuje riziko chybného přečtení.
S tiskem QR kódu se setkáváme na řadě míst, třeba na plakátech. Opatřit jimi můžete rovněž například svoje vizitky. Kontaktní údaje lze takto zároveň snadno přenést rovnou do mobilního telefonu. Touto metodou se dají zakódovat jakékoli informace, třeba odkaz na webové stránky. Svůj původ má technologie v Japonsku a zatím se nemůže chlubit ani příliš dlouhou historií, vznikla v devadesátých letech. Nicméně má mnoho let nepochybně ještě před sebou.

KALKULACE OBJEDNÁVKY

Objednejte si kalkulaci ceny přímo teď!
Náš manažer Vám zavolá a odpoví na všechny Vaše dotazy.


Nahrát návrh

Vyberte soubor