05.08.2016

Magnetický proužek na plastové karty

– Kontaktovat –

Pár slov o magnetickém proužku na plastové kartě

Karta s magnetickým proužkemMagnetický proužek na plastové kartě má svoje kořeny v 60. letech v Londýně. Tehdy našel využití na kartách pro tamní metro. Jeho použití se rozšířilo a netrvalo ani moc dlouho, už na konci šedesátých let si našel cestu také na karty platební. Což zároveň vyvolalo potřebu vytvořit standardy pro použití této technologie v bankovnictví.
Co to vlastně je? Na kartě ho najdete jako tmavou plošku, která je citlivá na magnetické pole. Ta je určena pro záznam identifikačních údajů. Pro zaznamenání informací na magnetickém proužku se zpravidla používají dvě nebo tři stopy. Každá z nich se vyznačuje typickými parametry. První stopa je určena pouze pro čtení. Zakódovat se do ní dají alfanumerické znaky (tedy písmena a číslice). Do druhé stopy lze zakódovat numerické znaky, tedy číslice a slouží také pouze pro čtení. Třetí stopa je přepisovatelná a je možno do ní umístit alfanumerické znaky.
Mohou být dvou typů, kterým se říká HiCo (High Coercivity) a LoCo (Low Coercivity). Rozdíl je v intenzitě magnetického pole. Typ proužku HiCo je spolehlivější a poznáte ho dokonce pouhým pohledem podle černé barvy. LoCo je tmavě hnědý.
Pro zápis i čtení se používají speciální zařízení – čtečky nebo card readery s funkcí nahrávání.
Hlavní důvod, proč si karty s magnetickým proužkem získaly takovou popularitu, je ten, že jejich tisk je finančně nenáročný. Také se vyznačují vysokou úrovní zabezpečení, nelze je tak snadno zneužít. Jisté riziko však představuje mechanické poškození.

KALKULACE OBJEDNÁVKY

Objednejte si kalkulaci ceny přímo teď!
Náš manažer Vám zavolá a odpoví na všechny Vaše dotazy.


Nahrát návrh

Vyberte soubor