05.08.2016

Tisk čárových kódů

– Kontaktovat –

K čemu je dobrý tisk čárových kódů?

Tisk čárového kódu na plastové karty

K tisku čárových kódů na kartu se využívá technika termotisku. Existuje jich mnoho typů, ačkoli se v praxi ujalo jen několik. Patrně nejznámější v oblasti obchodů jsou dva: EAN 8 a EAN 13. Od použitého typu se odvíjí také čtecí zařízení. Snímače laserové začaly na počátku tohoto století být nahrazovány těmi digitálními.
Jde o jeden ze způsobů personalizace. Kartu je potom také možno propojit s elektronickým systémem. Při tisku samozřejmě lze každou kartu opatřit kódem unikátním, najde pak využití třeba ve spojení se systémem přístupovým. Nesporná výhoda je v tom, že se jedná o nejlevnější způsob identifikace, tisk lze provést i na běžný papír, který rozhodně není ale tím jediným, kde můžete čárové kódy najít. Opatřit jím lze celou řadu rozličných materiálů. Současně při čtení nevadí ani jejich částečné poškození.
Historie čárových kódů sahá do padesátých let minulého století, ač jeho autor, Američan Norman Joseph Woodland, žádal o udělení patentu už o deset let dříve. Technologie neměla při svém startu zrovna na růžích ustláno, uvedení do praxe také ještě nějakou dobu trvalo. Průkopníkem byl na konci sedmdesátých let výrobce populárních žvýkaček Wrigley’s.

KALKULACE OBJEDNÁVKY

Objednejte si kalkulaci ceny přímo teď!
Náš manažer Vám zavolá a odpoví na všechny Vaše dotazy.


Nahrát návrh

Vyberte soubor